יום שלישי, 18 במרץ 2014

שלומי טבח

בן צביה ואברהם. נולד ביום כ' בחשוון תשכ"ט (11.11.1968)ברמת-השרון. את לימודיו היסודיים סיים בבית-הספר 'גולן' אחר המשיך בחטיבת-הביניים בבית-הספר 'עלומים' בעירו. הוא השלים את לימודיו התיכוניים בבית-הספר התיכון 'אלון' ברמת-השרון, וסיים את לימודיו בתיכון 'רון' בהרצליה. מחנכים שהכירוהו, מציינים את אופיו הנוח, את רגישותו הרבה ואת הרצון לעזור ולתמוך.
שלמה גויס לצה"ל באמצע יולי 1987 והוצב לחיל השריון. הוא עשה בחיל את המסלול הנדרש והגיע בסולם התפקידים לתפקיד מפקד טנק. הוא היה אחראי ומסור לתפקידו ושימש דוגמה לחבריו. כל שדרש מפקודיו, דרש מעצמו. בבית, למשפחתו, היה מקור לגאווה בשל יכולתו העצומה להעניק חום, ביטחון ואהבה. היה אופטימי, מרגיע ומעודד.
ביום כ"ז בתשרי תש"ן (26.10.1989) נפל שלמה בעת מילוי תפקידו והובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין הצבאי בקרית שאול. השאיר אחריו הורים ואחות - נאוה.
במכתב התנחומים למשפחה השכולה, כתב מפקדו: "שלמה היה אהוד ומקובל על חבריו, מפקדיו וחייליו. אהבתו למקצועו הצבאי היוותה סמל ודוגמה ביחידתו. 'משפחת עשת' כולה כואבת את מותו".
מדברי חברים ביחידה: "עולים וצפים זיכרונות, אלפי שברירי שניות במחיצתך. התמימות והיושר, דמותך השקטה. אותן עיניים כחולות, אשר כמהו בשקט לחופש. עד הרגע האחרון מילאת את תפקידך על הצד הטוב ביותר, למרות העייפות, והרגשתך הלא-טובה. ראית מולך מטרה שצריך לסיים, שאסור לערער על טיבה. מנסים להחיות ולזכור, לאסוף עוד תמונה, להמשיך את דרכך. כתף הלילה נחבוק כתף של אבן מזכרת תמונות יעלו, כמו מסך על במה, אך דומם מקולות, הרי סוף הצגה, הרי סוף דרכך, חייל של פלדה. פלוגת 'להב' שלך."
מתוך אתר יזכור
(קרוב משפחה של דניאל שמש תלמידת י 1 באולפנת צביה בהרצליה)\

נושאים למחקר
ראיון עם המשפחה  - דניאל שמש ואוראל אלבז
מוות באימונים = מוות בקרב - דניאל שמש ואוראל אלבז
ראיון עם החברה לה עמד להנשא - דניאל שמש ואוראל אלבז

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה